Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Defense
(view source)
Revision as of 23:46, 14 December 2019
162 bytes added
,
23:46, 14 December 2019
m
added missing Sword
Line 68:
Line 68:
|[[Neptune's Glaive]]
|[[Neptune's Glaive]]
|[[File:Speed w.png|24px|link=]] [[Speed]] (−1){{name|Defense|+2}}{{name|Weight|+4}}
|[[File:Speed w.png|24px|link=]] [[Speed]] (−1){{name|Defense|+2}}{{name|Weight|+4}}
+
|-
+
|[[File:Tempered Broadsword.png]]
+
|[[Tempered Broadsword]]
+
|[[File:Speed w.png|24px|link=]] [[Speed]] (−3){{name|Defense|+3}}{{name|Weight|+3}}
|-
|-
|[[File:Lava Katana.png]]
|[[File:Lava Katana.png]]
Line 78:
Line 82:
|-
|-
|}
|}
+
===Rings===
===Rings===
{| class="wikitable sortable" id="roundedborder"
{| class="wikitable sortable" id="roundedborder"
Tyndel
42
edits