Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Wood
(view source)
Revision as of 15:28, 20 January 2020
218 bytes added
,
15:28, 20 January 2020
→Recipes
Line 170:
Line 170:
|{{name|Wood|50}}{{name|Coal|1}}{{name|Fiber|20}}
|{{name|Wood|50}}{{name|Coal|1}}{{name|Fiber|20}}
|{{name|Farming Skill Icon|link=Farming|Level 1}}
|{{name|Farming Skill Icon|link=Farming|Level 1}}
+
|-
+
|[[File:Deluxe Scarecrow.png|center]]
+
|[[Deluxe Scarecrow]]
+
|{{Description|Deluxe Scarecrow}}
+
|{{name|Wood|50}}{{name|Iridium Ore|1}}{{name|Fiber|40}}
+
|Mail, after collecting all 8 [[Scarecrow#Rarecrows|Rarecrows]]
|-
|-
|[[File:Seed Maker.png|center]]
|[[File:Seed Maker.png|center]]
Margotbean
Interface administrators
, patroller,
Suppressors
,
Administrators
, translators
106,342
edits