Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Combat
(view source)
Revision as of 18:02, 1 April 2020
29 bytes removed
,
18:02, 1 April 2020
→Experience Points
Line 59:
Line 59:
|6
|6
|-
|-
−
|Sludge (''i.e.'', Red
Slime
, Purple Slime)
+
|Sludge (''i.e.'', Red, Purple
, Copper, or Iron
Slime)
|10
|10
|-
|-
Line 112:
Line 112:
|Pepper Rex
|Pepper Rex
|7
|7
−
|-
−
|Copper Slime
−
|10
−
|-
−
|Iron Slime
−
|10
|-
|-
|Haunted Skull
|Haunted Skull
Margotbean
Interface administrators
, patroller,
Suppressors
,
Administrators
, translators
106,728
edits