Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Carpenter's Shop
(view source)
Revision as of 13:59, 27 November 2019
284 bytes added
,
13:59, 27 November 2019
→Farm Buildings
:
Added fish pond
Line 566:
Line 566:
|data-sort-value="20000"|{{price|20000}}{{name|Wood|500}}{{name|Stone|200}}
|data-sort-value="20000"|{{price|20000}}{{name|Wood|500}}{{name|Stone|200}}
|data-sort-value="18" style="text-align: center;"|'''6x3'''<br />[[File:Marker3x6.png|center]]
|data-sort-value="18" style="text-align: center;"|'''6x3'''<br />[[File:Marker3x6.png|center]]
+
|-
+
|[[File:Fish Pond.png|72px|center]]
+
|[[Fish Pond]]
+
|{{Description|Fish Pond}}
+
|[[Fish]]
+
|data-sort-value="06000"|{{price|5000}}{{name|Stone|200}}{{name|Seaweed|5}}{{name|Green Algae|5}}
+
|data-sort-value="28" style="text-align: center;"|'''5x5'''<br />[[File:Marker5x5.png|center]]
|-
|-
|[[File:Mill.png|60px|center]]
|[[File:Mill.png|60px|center]]
Overlord Odin
83
edits