Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Dandelion
(view source)
Revision as of 00:10, 8 May 2016
No change in size
,
00:10, 8 May 2016
m
→Recipes
Line 27:
Line 27:
!Ingredients
!Ingredients
!Recipe From
!Recipe From
+
|-
+
|[[File:Salad.png]]
+
|[[Salad]]
+
|A healthy garden salad.
+
|{{name|Leek|1}}{{name|Dandelion|1}}{{name|Vinegar|1}}
+
|[[Emily]] - 3+ Hearts
|-
|-
|[[File:Wild Seeds (Sp).png]]
|[[File:Wild Seeds (Sp).png]]
Line 33:
Line 39:
|{{name|Wild Horseradish|1}}{{name|Daffodil|1}}{{name|Leek|1}}{{name|Dandelion|1}}
|{{name|Wild Horseradish|1}}{{name|Daffodil|1}}{{name|Leek|1}}{{name|Dandelion|1}}
|[[Foraging]] Level 1
|[[Foraging]] Level 1
−
|-
−
|[[File:Salad.png]]
−
|[[Salad]]
−
|A healthy garden salad.
−
|{{name|Leek|1}}{{name|Dandelion|1}}{{name|Vinegar|1}}
−
|[[Emily]] - 3+ Hearts
|-
|-
|}
|}
Cosmaline
159
edits