Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Fiber
(view source)
Revision as of 02:00, 20 January 2021
236 bytes added
,
02:00, 20 January 2021
→Recipes
:
adding Deluxe Retaining soil
Line 121:
Line 121:
|{{name|Stone|10}}{{name|Wood|10}}{{name|Fiber|10}}
|{{name|Stone|10}}{{name|Wood|10}}{{name|Fiber|10}}
|''Starter''
|''Starter''
+
|-
+
|[[File:Deluxe Retaining Soil.png|center]]
+
|[[Deluxe Retaining Soil]]
+
|{{Description|Deluxe Retaining Soil}}
+
|{{name|Stone|5}}{{name|Fiber|3}}{{name|Clay|1}}
+
|Purchase from [[Island Trader]] for {{name|Cinder Shard|50|class=inline}}
|-
|-
|}
|}
SpringTragedyComet
69
edits