Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Fishing
(view source)
Revision as of 17:46, 18 December 2021
104 bytes added
,
17:46, 18 December 2021
updated fishing zone 1; will update rest later
Line 87:
Line 87:
! data-sort-type=number | Herring
! data-sort-type=number | Herring
|-
|-
−
| 1 || 0-1 || 0.04 || 0.
22
|| 100 || 0 || 0 || 2 - 4 || 9 -
11
+
| 1 || 0-1 || 0.04 || 0.
26
|| 100 || 0 || 0 || 2 - 4 || 9 -
12
|-
|-
−
| 1 || 2-3 || 0.07 || 0.
22
|| 100 || 0 || 0 || 2 - 4 || 9 -
11
+
| 1 || 2-3 || 0.07 || 0.
26
|| 100 || 0 || 0 || 2 - 4 || 9 -
12
|-
|-
−
| 1 || 4-5 || 0.11 || 0.
22
|| 100 || 0 || 0 || 3 - 4 || 10 -
11
+
| 1 || 4-5 || 0.11 || 0.
26
|| 100 || 0 || 0 || 3 - 4 || 10 -
12
|-
|-
−
| 1 || 6-7 || 0.14 || 0.
22
|| 100 || 0 || 0 || 3 - 4 || 10 -
11
+
| 1 || 6-7 || 0.14 || 0.
26
|| 100 || 0 || 0 || 3 - 4 || 10 -
12
|-
|-
−
| 1 || 8-9 || 0.18 || 0.
22
|| 100 || 0 || 0 || 3 - 4 || 11
+
| 1 || 8-9 || 0.18 || 0.
26
|| 100 || 0 || 0 || 3 - 4 || 11
- 12
|-
|-
| 1 || 10-11 || 0.22 || 0.26 || 100 || 0 || 0 || 4 || 11 - 12
| 1 || 10-11 || 0.22 || 0.26 || 100 || 0 || 0 || 4 || 11 - 12
Line 102:
Line 102:
|-
|-
| 1 || 14-15 || 0.29 || 0.35 || 67 || 33 || 0 || 5 || 12 - 13
| 1 || 14-15 || 0.29 || 0.35 || 67 || 33 || 0 || 5 || 12 - 13
+
|-
+
| 1 || 16 || 0.32 || 0.4 || 13 || 87 || 0 || 5 - 6 || 12 - 13
|-
|-
| 2 || 0-1 || 0.07 || 0.44 || 73 || 27 || 0 || 2 - 6 || 9 - 14
| 2 || 0-1 || 0.07 || 0.44 || 73 || 27 || 0 || 2 - 6 || 9 - 14
User314159
4,249
edits