Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Parsnip Seeds
(view source)
Revision as of 21:36, 20 February 2017
56 bytes added
,
21:36, 20 February 2017
→Stages
:
template:qualityhealthgrid, formatting
Line 31:
Line 31:
|[[File:Parsnip Stage 5.png|center|link=]]
|[[File:Parsnip Stage 5.png|center|link=]]
|
|
−
{|
+
{|
style="text-align: left;"
||[[File:Parsnip.png|32px|link=]]
||[[File:Parsnip.png|32px|link=]]
| {{Price|35}}
| {{Price|35}}
Line 41:
Line 41:
| {{Price|52}}
| {{Price|52}}
|}
|}
−
| rowspan=2 style="width:120px;"|
+
| rowspan=2 style="width:120px;"|
{{QualityHealthGrid|Parsnip|25|10}}
{|
{|
|[[File:Parsnip.png|32px|link=]]
|[[File:Parsnip.png|32px|link=]]
Line 53:
Line 53:
{{health|18}}
{{health|18}}
|}
|}
−
| rowspan=2 style="text-align:left;"
|
+
| rowspan=2 style="text-align:left;"|{{name|Parsnip Soup}}{{name|Farmer's Lunch}}
<p>
{{Bundle|Spring Crops}}</
p><p
>{{bundle|Quality Crops}}
</p>
−
{|
−
|-
−
|{{name|Parsnip Soup}}{{name|Farmer's Lunch}}{{Bundle|Spring Crops}}<
br
/>{{bundle|Quality Crops}}
−
|}
|-
|-
|1 Day
|1 Day
Margotbean
Interface administrators
, patroller,
Suppressors
,
Administrators
, translators
105,831
edits