Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Weight
(view source)
Revision as of 04:47, 4 May 2016
115 bytes added
,
04:47, 4 May 2016
m
picture recorrect
Line 24:
Line 24:
|[[File:Claymore.png]]
|[[File:Claymore.png]]
|[[Claymore]]
|[[Claymore]]
−
|
{{name
|
Speed
|-4
}}
{{name|Defense|+2}}{{name|Weight|+3}}
+
|
[[File:Speed w.png
|
24px
|
link=]]
-4
Speed
{{name|Defense|+2}}{{name|Weight|+3}}
|
|
|Permanent
|Permanent
Line 30:
Line 30:
|[[File:Bone Sword.png]]
|[[File:Bone Sword.png]]
|[[Bone Sword]]
|[[Bone Sword]]
−
|
{{name
|
Speed
|+4
}}
{{name|Weight|+2}}
+
|
[[File:Speed w.png
|
24px
|
link=]]
+4
Speed
{{name|Weight|+2}}
|
|
|Permanent
|Permanent
Line 42:
Line 42:
|[[File:Wood Mallet.png]]
|[[File:Wood Mallet.png]]
|[[Wood Mallet]]
|[[Wood Mallet]]
−
|
{{name
|
Speed
|-2
}}
{{name|Weight|+2}}
+
|
[[File:Speed w.png
|
24px
|
link=]]
-2
Speed
{{name|Weight|+2}}
|
|
|Permanent
|Permanent
Line 48:
Line 48:
|[[File:Iron Edge.png]]
|[[File:Iron Edge.png]]
|[[Iron Edge]]
|[[Iron Edge]]
−
|
{{name
|
Speed
|-2
}}
{{name|Defense|+1}}{{name|Weight|+3}}
+
|
[[File:Speed w.png
|
24px
|
link=]]
-2
Speed
{{name|Defense|+1}}{{name|Weight|+3}}
|
|
|Permanent
|Permanent
Line 54:
Line 54:
|[[File:Neptune's Glaive.png]]
|[[File:Neptune's Glaive.png]]
|[[Neptune's Glaive]]
|[[Neptune's Glaive]]
−
|
{{name
|
Speed
|-
1}}
{{name|Defense|+2}}{{name|Weight|+4}}
+
|
[[File:Speed w.png
|
24px
|
link=]]
-
2 Speed
{{name|Defense|+2}}{{name|Weight|+4}}
|
|
|Permanent
|Permanent
Roythevict
142
edits