Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Wood
(view source)
Revision as of 04:13, 22 August 2022
193 bytes added
,
04:13, 22 August 2022
m
→Recipes
Line 106:
Line 106:
|{{Description|Straw Floor}}
|{{Description|Straw Floor}}
|{{name|Wood|1}}{{name|Fiber|1}}
|{{name|Wood|1}}{{name|Fiber|1}}
+
|[[File:Robin Icon.png|24px|link=]] [[Carpenter's Shop]] ({{price|200}})
+
|-
+
|[[File:Rustic Plank Floor.png|center]]
+
|[[Rustic Plank Floor]]
+
|{{Description|Rustic Plank Floor}}
+
|{{name|Wood|1}}
|[[File:Robin Icon.png|24px|link=]] [[Carpenter's Shop]] ({{price|200}})
|[[File:Robin Icon.png|24px|link=]] [[Carpenter's Shop]] ({{price|200}})
|-
|-
Propitious
1
edit