Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Crops
(view source)
Revision as of 04:50, 9 February 2016
6 bytes added
,
04:50, 9 February 2016
→link= Tulip
Line 183:
Line 183:
!Stage 3
!Stage 3
!Stage 4
!Stage 4
+
!Stage 5
!Harvest
!Harvest
!Profit
!Profit
!Restores
!Restores
−
!Used In
|-
|-
|[[File:Tulip_Stage_1.png|center|link=]]
|[[File:Tulip_Stage_1.png|center|link=]]
Line 193:
Line 193:
|[[File:Tulip_Stage_4.png|center|link=]]
|[[File:Tulip_Stage_4.png|center|link=]]
|[[File:Tulip_Stage_5.png|center|link=]]
|[[File:Tulip_Stage_5.png|center|link=]]
+
|[[File:Tulip_Stage_6.png|center|link=]]
| rowspan=2 style="width:120px;"|
| rowspan=2 style="width:120px;"|
{|
{|
Line 207:
Line 208:
|-
|-
|[[File:Tulip.png|32px|link=]]
|[[File:Tulip.png|32px|link=]]
−
{{energy|
?
}}
+
{{energy|
45
}}
−
{{health|
?
}}
+
{{health|
18
}}
|{{Quality|Tulip|silver|32}}
|{{Quality|Tulip|silver|32}}
{{energy|?}}
{{energy|?}}
Line 215:
Line 216:
{{energy|?}}
{{energy|?}}
{{health|?}}
{{health|?}}
−
|}
−
| rowspan=2 style="width:120px;"|
−
{|
−
|-
−
|}
|}
|-
|-
|1 Day
|1 Day
−
|
?
Day
+
|
2
Day
−
|
?
Day
+
|
3
Day
−
|
?
Day
+
|
4 Day
+
|5
Day
|Total: 6 Days
|Total: 6 Days
|}
|}
+
===[[File:Kale.png|link=]] Kale===
===[[File:Kale.png|link=]] Kale===
{| class=wikitable style="text-align:center;"
{| class=wikitable style="text-align:center;"
Sirithre
1,393
edits