Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Furniture
(view source)
Revision as of 03:19, 31 December 2020
536 bytes added
,
03:19, 31 December 2020
→Rugs
:
Added more rugs from 1.5
Line 340:
Line 340:
|-
|-
|{{name|Red Rug|size=64}} ||data-sort-value="1000"|{{Price|1000}} ||data-sort-value="0250"|{{tprice|furniture}} ||3 x 2
|{{name|Red Rug|size=64}} ||data-sort-value="1000"|{{Price|1000}} ||data-sort-value="0250"|{{tprice|furniture}} ||3 x 2
+
|-
+
|{{name|Large Red Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||4 x 3
|-
|-
|{{name|Monster Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||2 x 2
|{{name|Monster Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||2 x 2
+
|-
+
|{{name|Light Green Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||3 x 2
+
|-
+
|{{name|Blossom Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||6 x 4
+
|-
+
|{{name|Large Green Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||4 x 3
|}
|}
|style="vertical-align: top;"|
|style="vertical-align: top;"|
Line 366:
Line 374:
|-
|-
|{{name|Oceanic Rug|size=64}} ||N/A ||N/A || 3 [[Blue Discus]] ||3 x 2
|{{name|Oceanic Rug|size=64}} ||N/A ||N/A || 3 [[Blue Discus]] ||3 x 2
+
|-
+
|{{name|Icy Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||N/A ||4 x 3
+
|-
+
|{{name|Old World Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||N/A ||4 x 3
+
|-
+
|{{name|Large Cottage Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||N/A ||4 x 3
+
|-
+
|{{name|Funky Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||N/A ||5 x 4
+
|-
+
|{{name|Modern Rug|size=64}} ||N/A ||N/A ||N/A ||5 x 4
|-
|-
|}
|}
Polk
410
edits