Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Moss
(view source)
Revision as of 18:45, 22 March 2024
276 bytes added
,
22 March
Add challenge bait
Line 55:
Line 55:
|{{name|Bait|5}}{{name|Moss|2}}
|{{name|Bait|5}}{{name|Moss|2}}
| style= "text-align:center;" | [[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing]] Level 4
| style= "text-align:center;" | [[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing]] Level 4
+
|[[File:Gold.png|18px]]1g
+
|-
+
|[[File:Challenge Bait.png|center]]
+
|[[Challenge Bait]]
+
|{{description|Challenge Bait}}
+
|{{name|Bone Fragment|5}}{{name|Moss|2}}
+
| style= "text-align:center;" | [[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Mastery Cave#Masteries|Fishing Mastery]]
|[[File:Gold.png|18px]]1g
|[[File:Gold.png|18px]]1g
|}
|}
YuvixAdun
854
edits