Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Strawberry
(view source)
Revision as of 16:59, 19 April 2024
21 bytes added
,
19 April
no edit summary
Line 257:
Line 257:
| || || || || || || style="height:50px;" |
| || || || || || || style="height:50px;" |
|-
|-
−
| || || || || || ||
+
| || || || || || ||
style="height:50px;" |
+
|-
|[[File:Strawberry Stage 1.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 1.png|center|link=]]
−
|-
|[[File:Strawberry Stage 2.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 2.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 3.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 3.png|center|link=]]
Line 266:
Line 266:
|[[File:Strawberry Stage 4.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 4.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 5.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 5.png|center|link=]]
+
|-
|[[File:Strawberry Stage 5.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 5.png|center|link=]]
−
|-
|[[File:Strawberry.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 5.png|center|link=]]
|[[File:Strawberry Stage 5.png|center|link=]]
Line 284:
Line 284:
| None
| None
| 8 days
| 8 days
−
|
7
days
+
|
6
days
| 2
| 2
|-
|-
| 10%
| 10%
| 7 days
| 7 days
−
|
8
days
+
|
7
days
| 2
| 2
|-
|-
| 20%
| 20%
| 6 days
| 6 days
−
|
9
days
+
|
8
days
| 2
| 2
|-
|-
| 25%
| 25%
| 6 days
| 6 days
−
|
9
days
+
|
8
days
| 2
| 2
|-
|-
| 33%
| 33%
| 5 days
| 5 days
−
|
10
days
+
|
9
days
| 3
| 3
|-
|-
| 35%
| 35%
| 5 days
| 5 days
−
|
10
days
+
|
9
days
| 3
| 3
|-
|-
TheIgle
6
edits