Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Minerals
(view source)
Revision as of 18:27, 28 February 2016
91 bytes added
,
18:27, 28 February 2016
m
→Refined
Line 475:
Line 475:
==Refined==
==Refined==
−
To get refined items, take the base
item
and put
it
into a [[Equipment#Refining|Furnace]].
+
To get refined items, take the base
items
and put
them
into a [[Equipment#Refining|Furnace]].
{| class="wikitable sortable"
{| class="wikitable sortable"
!Image
!Image
Line 496:
Line 496:
|?
|?
|{{name|Iron Ore|5}}{{name|Coal|1}}
|{{name|Iron Ore|5}}{{name|Coal|1}}
+
|Smelting
+
|-
+
|[[File:Gold_Bar.png]]
+
|Gold Bar
+
|?
+
|?
+
|{{name|Gold Ore|5}}{{name|Coal|1}}
|Smelting
|Smelting
|-
|-
Coleman
18
edits