Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Winter Root
(view source)
Revision as of 02:21, 8 May 2016
No change in size
,
02:21, 8 May 2016
m
→Recipes
Line 26:
Line 26:
!Ingredients
!Ingredients
!Recipe From
!Recipe From
+
|-
+
|[[File:Roots Platter.png]]
+
|[[Roots Platter]]
+
|This'll get you digging for more.
+
|{{name|Cave Carrot|1}}{{name|Winter Root|1}}
+
|Combat level 3
|-
|-
|[[File:Wild Seeds (Wi).png]]
|[[File:Wild Seeds (Wi).png]]
Line 32:
Line 38:
|{{name|Winter Root|1}}{{name|Crystal Fruit|1}}{{name|Snow Yam|1}}{{name|Crocus|1}}
|{{name|Winter Root|1}}{{name|Crystal Fruit|1}}{{name|Snow Yam|1}}{{name|Crocus|1}}
|[[Foraging]] level 7
|[[Foraging]] level 7
−
|-
−
|[[File:Roots Platter.png]]
−
|[[Roots Platter]]
−
|This'll get you digging for more.
−
|{{name|Cave Carrot|1}}{{name|Winter Root|1}}
−
|Combat level 3
|-
|-
|}
|}
Cosmaline
159
edits