Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Vincent
(view source)
Revision as of 00:10, 22 July 2016
93 bytes added
,
00:10, 22 July 2016
→Worst
Line 209:
Line 209:
!Description
!Description
!Source
!Source
+
|-
+
|[[File:Beer.png|center]]
+
|[[Beer]]
+
|Drink in moderation.
+
|[[Keg]]
+
|{{name|Wheat|1}}
|-
|-
|[[File:Bug Meat.png|center]]
|[[File:Bug Meat.png|center]]
−
|Bug Meat
+
|
[[
Bug Meat
]]
|It's a juicy wad of bug flesh.
|It's a juicy wad of bug flesh.
|[[The Mines|Mining]]
|[[The Mines|Mining]]
Line 235:
Line 241:
|[[Foraging]] - [[Spring]]
|[[Foraging]] - [[Spring]]
|}
|}
+
==Heart Events==
==Heart Events==
Holdoffhunger
477
edits