Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Crafting
(view source)
Revision as of 22:41, 31 March 2024
204 bytes added
,
31 March
Added Deluxe Bait crafting recipe
Line 527:
Line 527:
|{{name|Bug Meat|1}}
|{{name|Bug Meat|1}}
|[[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing]] Level 2
|[[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing]] Level 2
+
|-
+
|[[File:Deluxe_Bait.png|center]]
+
|[[Deluxe Bait]] (5)
+
|{{Description|Deluxe Bait}}
+
|{{name|Bait|5}}{{name|Moss|2}}
+
|[[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing#Fishing Skill|Fishing]] Level 4
|-
|-
|[[File:Wild Bait.png|center]]
|[[File:Wild Bait.png|center]]
OOrreeooss
44
edits