Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Crafting
(view source)
Revision as of 14:03, 26 March 2024
223 bytes added
,
26 March
Add challenge bait
Line 537:
Line 537:
|{{name|Radioactive Ore|1}}{{name|Bug Meat|3}}
|{{name|Radioactive Ore|1}}{{name|Bug Meat|3}}
|Purchase from [[Qi's Walnut Room|Mr Qi]] for {{price|20|Gem}}
|Purchase from [[Qi's Walnut Room|Mr Qi]] for {{price|20|Gem}}
+
|-
+
|[[File:Challenge Bait.png|center]]
+
|[[Challenge Bait]] (5)
+
|{{Description|Challenge Bait}}
+
|{{name|Bone Fragment|5}}{{name|Moss|2}}
+
|[[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Mastery Cave#Masteries|Fishing Mastery]]
|-
|-
|[[File:Crab Pot.png|center]]
|[[File:Crab Pot.png|center]]
YuvixAdun
854
edits