Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Defense
(view source)
Revision as of 20:47, 2 December 2019
235 bytes added
,
20:47, 2 December 2019
m
added Crabshell Ring
Line 77:
Line 77:
|}
|}
</div>
</div>
−
<div style="float: left;">
+
<div style="float: left
; margin-right: 24px
;">
===Footwear===
===Footwear===
{| class="wikitable sortable" id="roundedborder"
{| class="wikitable sortable" id="roundedborder"
Line 123:
Line 123:
|[[Leather Boots]]
|[[Leather Boots]]
|{{name|Defense|+1}}{{name|Immunity|+1}}
|{{name|Defense|+1}}{{name|Immunity|+1}}
+
|-
+
|}
+
</div>
+
<div style="float: left;">
+
===Rings===
+
{| class="wikitable sortable" id="roundedborder"
+
!Image
+
!Name
+
!Effect
+
|-
+
|[[File:Crabshell Ring.png]]
+
|[[Crabshell Ring]]
+
|{{name|Defense|+5}}
|-
|-
|}
|}
Tyndel
42
edits