Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Sap
(view source)
Revision as of 23:55, 7 May 2016
No change in size
,
23:55, 7 May 2016
m
→Recipes
Line 28:
Line 28:
|{{name|Sap|2}}{{name|Fish|1}}
|{{name|Sap|2}}{{name|Fish|1}}
|[[Farming]] Level 9
|[[Farming]] Level 9
+
|-
+
|[[File:Torch.png]]
+
|[[Torch]]
+
|Provides a modest amount of light.
+
|{{name|Wood|1}}{{name|Sap|2}}
+
|Default
|-
|-
|[[File:Trap Bobber.png]]
|[[File:Trap Bobber.png]]
Line 34:
Line 40:
|{{name|Copper Bar|1}}{{name|Sap|10}}
|{{name|Copper Bar|1}}{{name|Sap|10}}
|[[Fishing]] Level 6
|[[Fishing]] Level 6
−
|-
−
|[[File:Torch.png]]
−
|[[Torch]]
−
|Provides a modest amount of light.
−
|{{name|Wood|1}}{{name|Sap|2}}
−
|Default
|-
|-
|}
|}
Cosmaline
159
edits