Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Stone
(view source)
Revision as of 07:16, 26 March 2024
275 bytes added
,
26 March
→Recipes
:
Added Statue Of Blessings + Spoiler.
Line 15:
Line 15:
==Recipes==
==Recipes==
+
{{Spoiler}}
{|class="wikitable sortable roundedborder"
{|class="wikitable sortable roundedborder"
!Image
!Image
Line 201:
Line 202:
|{{name|Stone|50}}{{name|Bone Fragment|50}}{{name|Gold Bar|1}}
|{{name|Stone|50}}{{name|Bone Fragment|50}}{{name|Gold Bar|1}}
|[[File:Combat Skill Icon.png|24px|link=]] [[Combat#Combat Skill|Combat]] Level 7
|[[File:Combat Skill Icon.png|24px|link=]] [[Combat#Combat Skill|Combat]] Level 7
+
|-
+
|[[File:Statue Of Blessings.png|center]]
+
|[[Statue Of Blessings]]
+
|{{Description|Statue Of Blessings}}
+
|{{name|Sap|999}}{{name|Fiber|999}}{{name|Stone|999}}{{name|Moss|333}}
+
|[[File:Farming Skill Icon.png|24px|link=]] [[Farming#Farming Skill|Farming]] Mastery
|}
|}
Monosoons
164
edits