Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Tailoring
(view source)
Revision as of 04:56, 27 December 2020
655 bytes added
,
04:56, 27 December 2020
added hats
Line 706:
Line 706:
|-
|-
|[[File:Witch Hat.png|center]]||[[Witch Hat]]||{{Description|Witch Hat}}||{{name|Golden Pumpkin}}
|[[File:Witch Hat.png|center]]||[[Witch Hat]]||{{Description|Witch Hat}}||{{name|Golden Pumpkin}}
+
|-
+
|[[File:Radioactive Goggles.png|center]]||[[Radioactive Goggles]]||{{Description|Radioactive Goggles}}||{{name|Radioactive Bar}}
+
|-
+
|[[File:Swashbuckler Hat.png|center]]||[[Swashbuckler Hat]]||{{Description|Swashbuckler Hat}}||{{name|Dragon Tooth}}
+
|-
+
|[[File:Qi Mask.png|center]]||[[Qi Mask]]||{{Description|Qi Mask}}||{{name|Qi Fruit}}
+
|-
+
|[[File:Star Helmet.png|center]]||[[Star Helmet]]||{{Description|Star Helmet}}||{{name|Mushroom Tree Seed}}
+
|-
+
|[[File:Sunglasses.png|center]]||[[Sunglasses]]||{{Description|Sunglasses}}||{{name|Cinder Shard}}
+
|-
+
|[[File:Goggles.png|center]]||[[Goggles]]||{{Description|Goggles}}||{{name|Bug Steak}}
|-
|-
|[[File:Forager's Hat.png|center]]||[[Forager's Hat]]||{{Description|Forager's Hat}}||{{name|Ginger}}
|[[File:Forager's Hat.png|center]]||[[Forager's Hat]]||{{Description|Forager's Hat}}||{{name|Ginger}}
|-
|-
−
|[[File:
Sunglasses
.png|center]]||[[
Sunglasses
]]||{{Description|
Sunglasses
}}||{{name|
Cinder Shard
}}
+
|[[File:
Warrior Helmet
.png|center]]||[[
Warrior Helmet
]]||{{Description|
Warrior Helmet
}}||{{name|
Ostrich Egg
}}
|-
|-
|}
|}
Tyndel
42
edits