Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Sap
(view source)
Revision as of 07:18, 26 March 2024
276 bytes added
,
26 March
m
→Recipes
:
Fixed Mastery link.
Line 11:
Line 11:
==Recipes==
==Recipes==
+
{{Spoiler}}
{|class="wikitable sortable roundedborder"
{|class="wikitable sortable roundedborder"
!Image
!Image
Line 59:
Line 60:
|{{name|Sap|20}}{{name|Copper Bar|1}}{{name|Solar Essence|5}}
|{{name|Sap|20}}{{name|Copper Bar|1}}{{name|Solar Essence|5}}
|[[File:Willy Icon.png|24px|link=]] [[Willy]] ([[Quests#Juicy Bugs Wanted|Special Order]])
|[[File:Willy Icon.png|24px|link=]] [[Willy]] ([[Quests#Juicy Bugs Wanted|Special Order]])
+
|-
+
|[[File:Statue Of Blessings.png|center]]
+
|[[Statue Of Blessings]]
+
|{{Description|Statue Of Blessings}}
+
|{{name|Sap|999}}{{name|Fiber|999}}{{name|Stone|999}}{{name|Moss|333}}
+
|[[File:Farming Skill Icon.png|24px|link=]] [[Mastery Cave#Masteries|Farming Mastery]]
|}
|}
Monosoons
164
edits