Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Hardwood
(view source)
Revision as of 10:01, 26 March 2024
23 bytes removed
,
26 March
→Crafting
Line 51:
Line 51:
|{{name|Hardwood|25}}{{name|Gold Bar|1}}{{name|Iron Bar|1}}{{name|Fiber|50}}
|{{name|Hardwood|25}}{{name|Gold Bar|1}}{{name|Iron Bar|1}}{{name|Fiber|50}}
|[[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing#Fishing Skill|Fishing]] Level 8
|[[File:Fishing Skill Icon.png|24px|link=]] [[Fishing#Fishing Skill|Fishing]] Level 8
+
|-
+
|[[File:Mushroom Log.png|center]]
+
|[[Mushroom Log]]
+
|{{description|Mushroom Log}}
+
|{{name|Hardwood|10}}{{name|Moss|10}}
+
|[[File:Foraging Skill Icon.png|24px|link=]] [[Foraging#Foraging Skill|Foraging]] Level 4
|-
|-
|[[File:Warp Totem Beach.png|center]]
|[[File:Warp Totem Beach.png|center]]
Line 141:
Line 147:
|{{name|Hardwood|10}}{{name|Sea Jelly|1}}{{name|River Jelly|1}}{{name|Cave Jelly|1}}
|{{name|Hardwood|10}}{{name|Sea Jelly|1}}{{name|River Jelly|1}}{{name|Cave Jelly|1}}
|[[Fish Shop]] for {{Price|10000}}
|[[Fish Shop]] for {{Price|10000}}
−
|-
−
|[[File:Mushroom Log.png|center]]
−
|[[Mushroom Log]]
−
|{{description|Mushroom Log}}
−
|{{name|Hardwood|10}}{{name|Moss|10}}
−
| style= "text-align:center;" | [[File:Foraging Skill Icon.png|24px|link=]] [[Foraging]] Level 4
−
|Cannot be sold
|}
|}
YuvixAdun
855
edits