Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Fish Pond
(view source)
Revision as of 01:21, 18 April 2024
262 bytes added
,
18 April
→Produce
:
Added Goby.
Line 463:
Line 463:
|3 [[Acorn]], 10 [[Bug Meat]], 3 [[Maple Seed]], or 3 [[Pine Cone]]
|3 [[Acorn]], 10 [[Bug Meat]], 3 [[Maple Seed]], or 3 [[Pine Cone]]
|rowspan="3"| 3 days
|rowspan="3"| 3 days
+
|-
+
|5
+
|3 [[Gold Ore]], 1 [[Maple Syrup]], or 5 [[Mixed Seeds]]
+
|-
+
|7
+
|1 [[Crayfish]], 1 [[Honey]], 2 [[Jade]], or 1 [[Periwinkle]]
+
|-
+
|rowspan="3"|[[Goby]]
+
|3
+
|3 [[Acorn]], 10 [[Bug Meat]], 3 [[Maple Seed]], or 3 [[Pine Cone]]
+
|rowspan="3"| 4 days
|-
|-
|5
|5
Line 1,005:
Line 1,016:
|data-sort-value="16"| 16-95%
|data-sort-value="16"| 16-95%
|-
|-
−
| [[Bream]]<br />[[Bullhead]]<br />[[Chub]]<br />[[Largemouth Bass]]<br />[[Midnight Carp]]<br />[[Perch]]<br />[[Salmon]]<br />[[Shad]]<br />[[Smallmouth Bass]]<br />[[Walleye]]
+
| [[Bream]]<br />[[Bullhead]]<br />[[Chub
]]<br />[[Goby
]]<br />[[Largemouth Bass]]<br />[[Midnight Carp]]<br />[[Perch]]<br />[[Salmon]]<br />[[Shad]]<br />[[Smallmouth Bass]]<br />[[Walleye]]
|data-sort-value="Roe"| 1 [[Roe]]
|data-sort-value="Roe"| 1 [[Roe]]
| 1
| 1
Bluestblur
1,215
edits