Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Slimes
(view source)
Revision as of 21:29, 25 March 2016
2 bytes added
,
21:29, 25 March 2016
→Green Slimes
:
Fix
Line 37:
Line 37:
|5
|5
|Cave 1-39
|Cave 1-39
−
|[[Slime]](75%), [[Slime]](5%), [[Sap]](15%), [[Green Algae]](10%), [[Amethyst]](1.5%), [[Dwarf Scroll I]](0.5%), [[Dwarf Scroll IV]](0.1%)
,
+
|[[Slime]](75%), [[Slime]](5%), [[Sap]](15%), [[Green Algae]](10%), [[Amethyst]](1.5%), [[Dwarf Scroll I]](0.5%), [[Dwarf Scroll IV]](0.1%)
+
|-
|class=wikitable style="text-align:center;"| Behaviour:
|class=wikitable style="text-align:center;"| Behaviour:
| colspan="4"| Charge attacks
| colspan="4"| Charge attacks
User123698745
323
edits