Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Crafting
(view source)
Revision as of 03:18, 23 December 2020
235 bytes added
,
03:18, 23 December 2020
Added solar panel
Line 669:
Line 669:
|{{name|Iron Bar|1}}{{name|Refined Quartz|1}}{{name|Bat Wing|5}}
|{{name|Iron Bar|1}}{{name|Refined Quartz|1}}{{name|Bat Wing|5}}
|[[File:Foraging Skill Icon.png|24px|link=]] [[Foraging]] Level 6
|[[File:Foraging Skill Icon.png|24px|link=]] [[Foraging]] Level 6
+
|-
+
|[[File:Solar Panel.png|center]]
+
|[[Solar Panel]]
+
|{{Description|Solar Panel}}
+
|{{name|Refined Quartz|10}}{{name|Iron Bar|5}}{{name|Gold Bar|5}}
+
|[[File:Carolina Icon.png|link=]] [[Caroline]] [[Quests#Special Orders|special order]]
|-
|-
|[[File:Recycling Machine.png|center]]
|[[File:Recycling Machine.png|center]]
TheElm
624
edits