Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Crafting
(view source)
Revision as of 18:42, 9 December 2019
223 bytes added
,
18:42, 9 December 2019
→Misc
Line 739:
Line 739:
|{{name|Wood|50}}{{name|Coal|1}}{{name|Fiber|20}}
|{{name|Wood|50}}{{name|Coal|1}}{{name|Fiber|20}}
|[[File:Farming Skill Icon.png|24px|link=]] [[Farming]] Level 1
|[[File:Farming Skill Icon.png|24px|link=]] [[Farming]] Level 1
+
|-
+
|[[File:Deluxe Scarecrow.png|center]]
+
|[[Deluxe Scarecrow]]
+
|{{Description|Deluxe Scarecrow}}
+
|{{name|Wood|50}}{{name|Fiber|40}}{{name|Iridium Ore|1}}
+
|Mail the day after collecting all [[Scarecrow#Rarecrows|rarecrows]]
|-
|-
|[[File:Staircase.png|center]]
|[[File:Staircase.png|center]]
Margotbean
Interface administrators
, patroller,
Suppressors
,
Administrators
, translators
106,338
edits