Changes
Jump to navigation
Jump to search
← Older edit
Newer edit →
Slime
(view source)
Revision as of 11:38, 29 November 2019
295 bytes added
,
11:38, 29 November 2019
Added Sturdy Ring to the crafts section.
Line 82:
Line 82:
|{{name|Fiber|10}}{{name|Bug Meat|5}}{{name|Slime|5}}
|{{name|Fiber|10}}{{name|Bug Meat|5}}{{name|Slime|5}}
|class="no-wrap"|{{NPC|Linus|4 [[File:HeartIconLarge.png|18px|link=]] Event}}
|class="no-wrap"|{{NPC|Linus|4 [[File:HeartIconLarge.png|18px|link=]] Event}}
+
|-
+
|[[File:Sturdy Ring.png|center]]
+
|[[Sturdy Ring]]
+
|{{Description|Sturdy Ring}}
+
|{{name|Copper Bar|2}}{{name|Bug Meat|25}}{{name|Slime|25}}
+
|[[File:Combat_Skill_Icon.png|24px|link=]] [[Skills#Combat|Combat]] Level 1
|-
|-
|}
|}
+
+
==History==
+
{{History|1.4|[[Sturdy Ring]] now uses 25 [[Slime]] to craft.}}
{{NavboxAnimals}}
{{NavboxAnimals}}
TheBlackOne
39
edits
Navigation menu
Personal tools
Create account
Log in
Namespaces
Page
Discussion
Variants
Views
Read
View source
View history
More
Search
Navigation
Main page
Recent changes
Admin noticeboard
Help Editing
Random page
Official Links
Official Site
Official Forums
Official Merchandise
Discord
Reddit
Tools
Upload file
Special pages
Printable version