Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Controls
(view source)
Revision as of 15:51, 30 November 2019
107 bytes added
,
15:51, 30 November 2019
→Keyboard & Mouse
:
Adding Y - Emote Menu
Line 25:
Line 25:
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|M}}
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|M}}
| style="padding-left: 1.0em" |Open Map window
| style="padding-left: 1.0em" |Open Map window
+
|-
+
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Y}}
+
| style="padding-left: 1.0em" |Open Emote Menu
|-
|-
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Left Shift}}
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Left Shift}}
Fantixuu
24
edits