Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Controls
(view source)
Revision as of 16:37, 30 November 2019
107 bytes added
,
16:37, 30 November 2019
→Keyboard & Mouse
:
Added "Shift Toolbar"
Line 28:
Line 28:
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Y}}
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Y}}
| style="padding-left: 1.0em" |Open Emote Menu
| style="padding-left: 1.0em" |Open Emote Menu
+
|-
+
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Tab}}
+
| style="padding-left: 1.0em" |Shift Toolbar
|-
|-
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Left Shift}}
| style="text-align:center; font-size:18px;" | {{Key|Left Shift}}
Fantixuu
24
edits