Open main menu
Home
Random
Log in
Settings
About Stardew Valley Wiki
Disclaimers
Stardew Valley Wiki
Search
Changes
← Older edit
Newer edit →
Wizard's Tower
(view source)
Revision as of 00:25, 23 December 2020
299 bytes added
,
00:25, 23 December 2020
→Buildings
Line 50:
Line 50:
|{{Price|1000000}}{{name|Iridium Bar|20}}{{name|Coconut|10}}{{name|Cactus Fruit|10}}
|{{Price|1000000}}{{name|Iridium Bar|20}}{{name|Coconut|10}}{{name|Cactus Fruit|10}}
|style="text-align: center;"|'''3x2'''[[File:Marker3x2.png|center]]
|style="text-align: center;"|'''3x2'''[[File:Marker3x2.png|center]]
+
|-
+
|[[File:Island Obelisk.png|48px|center]]
+
|[[Island Obelisk]]
+
|{{Description|Island Obelisk}}<p>''Warps you to [[Ginger Island]].''</p>
+
|{{price|1000000}}{{name|Iridium Bar|10}}{{name|Dragon Tooth|10}}{{name|Banana|10}}
+
|style="text-align: center;|'''3x2'''<br />[[File:Marker3x2.png|center|3x2]]
|-
|-
|[[File:Junimo Hut.png|60px|center]]
|[[File:Junimo Hut.png|60px|center]]
Dkdent
17
edits